Západ slunce na Vyškovci, v Lopenickém sedle

 OtasFoto   No Comments

Kvě09
07. 05. 2021 – Vyškovec, Kykula V pátek obloha čarovala a předváděla neskutečné scenérie. Posuďte sami.

Bukovanský mlýn

 OtasFoto   No Comments

Kvě05
25. 04. 2021 – Bukovany Větrný mlýn byl postavený v r. 2004. V roce 2007 byl doplněn o stylový hotelový areál.

Moravské Toskánsko – putování za čejkovickou třešní

 OtasFoto   No Comments

Kvě02
01. 05. 2021 – Čejkovice a okolí Na mnoha fotografiích jsem narazil na nejvíc fotografy vyhledávanou čejkovickou třešeň. Její originalita spočívá v tom, že roste přímo ve vinohradu jako jediná v širém okolí. Čejkovice jsme projeli křížem-krážem a ne a ne na ni narazit. Nakonec nám poradili místní obyvatelé. Hledání mělo i svá pozitiva, neboť jsme narazili na spoustu krásných míst, které přináším v galerii.

Větrný mlýn Starý Poddvorov

 OtasFoto   No Comments

Kvě01
01. 05. 2021 – Starý Poddvorov Větrný mlýn beraního typu, který je celodřevěné konstrukce a pochází z roku 1870. Nachází se asi 3 km od obce Starý Poddvorov. Díky důmyslné konstrukci byl celý mlýn otočný, aby byly lopatky vždy po větru.

Moravské Toskánsko

 OtasFoto   No Comments

Dub26
25. 04. 2021 – Strážovice, Karlín a kostel ve Stříbrnicích Moravské Toskánsko je fotogenická krajina západně a jihozápadně od moravského Kyjova hojně vyhledávaná fotografy. Zemědělsky obhospodařované zvlněné území Kyjovské pahorkatiny nabízí zajímavé výhledy do otevřené krajiny polí, osamocených stromů, kapliček a sadů. Kaplička sv. BarborkaStrážoviceKaplička sv. BarborkaStrážovické mirabelkyStrážoviceKarlínské vlnkyKarlínské kaštanyKaplička sv. BarborkaKaplička sv. BarborkaKaplička sv. BarborkaStrážovické mirabelkyKarlínské kaštanyKostel ve Stříbrnicích

Východ slunce v Bílých Karpatech

 OtasFoto   2 Comments

Dub12
11. 04. 2021 – Mikulčin vrch

Západ slunce na Mikulčáku.

 OtasFoto   No Comments

Dub08
07. 04. 2021 – Mikulčin vrch

Šafrán bělokvětý – Horní Němčí

 OtasFoto   No Comments

Dub04
04. 04. 2021 – Horní Němčí Na vrchu Lesná (696 m n. m.), jihovýchodně od Horního Němčí je jediná lokalita v CHKO Bílé Karpaty, kde roste šafrán bělokvětý.

Východ slunce na Machnáči

 OtasFoto   No Comments

Bře29
27. 03. 2021 – Machnáč-SK Na tento východ jsem se připravoval již dlouho. Počkal na správné počasí, nachystal foťáky a šel brzy do pelechu. Budíček byl ve 3:25…v sobotu, kdy mám možnost se pořádně dospat. No co už. Byla to pro mě výzva. Autem jsem dojel na Vyškovec, tam jsme měli sraz ještě s jedněma “šílencama”, které jsem to tohoto projektu uvrtal a společně vyrazili za tmy tmoucí asi dvoukilometrovou štreku na Machnáč. Stálo to

Tento web používá na poskytovaní služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie naleznete zde.