Pulčínské ledopády

 OtasFoto   No Comments

Úno15
14. 02. 2021 – Francova Lhota, Pulčín Pulčínské skály jsou největším skalním městem moravské části Karpat a jsou tvořeny skalními stěnami. V zimním období se v kaňonu tvoří ledové rampouchy, které jsou jedinečné svým zbarvením s odstíny oranžové až hnědé barvy. To je způsobeno sněžnou řasou, která žije v ledu. Ledopády jsou dostupné z osady Pulčín, která je součástí obce Francova Lhota. V centru Pulčína je pro motoristy k dispozici veřejně přístupné placené parkoviště.

Lačnov – Vařákovy paseky

 OtasFoto   No Comments

Úno06
10. 01. 2021 – Lačnov Do Lačnova jsme vyrazili původně do skal. Netušili jsme, že to bude tak náročné. Zvolili jsme jen trasu na Vařákovy paseky. Krásnou procházku nám ještě zpříjemnil nádherný západ slunce…

Lačnovské skály

 OtasFoto   2 Comments

Led23
17. 01. 2021 – Lačnov Když jsme vyráželi do Lačnova, počítali jsme, že nám cestu do skal prošlápne zajisté nějaký ten nespavý turista. Bylo krásné počasí, sluníčko, sněhu moc… Byli jsme druzí ve stopě, ikdyž už bylo skoro poledne. Ano, -11 stupňů mnohé lidi odradilo od procházky. Na sluníčku to nebylo ale znát. Dolní Lačnovské skály Původně čtyř kilometrová procházka se změnila v devět kilometrů dlouhý výšlap, kde jsme se prodírali hlubokým sněhem. Stopa prvního

Rozhledna Královec na Finiši

 OtasFoto   No Comments

Led05
03. 01. 2021 – Kralovec Celoročně přístupnou rozhlednu Královec najdete na vrcholu Královec v 655 metrech nad mořem. Rozhledna je vysoká 22 metrů a horní plošina je ve výšce 18 metrů. Z rozhledny je vidět na Valašské Klobouky, Bílé Karpaty, Vizovické vrchy a Javorníky.

Čertovy skály – Lidečko

 OtasFoto   No Comments

Led04
03. 01. 2021 – Lidečko Skalní stěna se nachází na okraji obce Lidečko. Skála představuje ideální cíl pro každého turistu a jedná se o přírodní památku. Kolem skály vede naučná stezka.

Novoroční procházka na Janův hrad ve Vizovicích.

 OtasFoto   2 Comments

Led03
01. 01. 2021 – Janova hora, Vizovice Cesta přes Zlín do Vizovic vedla skoro pořád v mlze. Když jsme odbočili směrem na Janovu horu, mlhy ubývalo a otevřela se krásná scenérie, ze které místy přecházel zrak… Nad Vizovicemi stojí v lesích ukrytá tajemná polorozpadlá stavba. Jedná o bývalé hospodářské stavení, lépe řečeno hospodářský dvůr z počátku 18. století. Místní mu neřeknou jinak, než Janův hrad.

Silvestrovské Kopanice

 OtasFoto   No Comments

Led02
31. 12. 2020 – Vyškovec, Mikulčin vrch, Rasová.

Tento web používá na poskytovaní služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie naleznete zde.